Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, tradycyjnie, po raz XXX Seniorzy czterech zatorskich osiedli: Centrum, Morysiny, Królewca i Podlipek, przybyli na zaproszenie TMZZ, na spotkanie świąteczne przy świecach.

W sobotę, 22 stycznia 2023 r., o godzinie 15:00, sala widowiskowa Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze zapełniła się zacnymi gośćmi. W pięknie udekorowanej sali świątecznymi stroikami, zapalonymi świecami, bogato nakrytymi stołami, gości przywitała gospodarz obiektu, dyrektor ROK Elżbieta Mostowik i prezes TMZZ Bogusława Smreczyńska.

Na spotkanie z Seniorami przybyli: Burmistrz Zatora Mariusz Makuch, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Centrum Magdalena Rybak, Przewodniczący Zarządu Osiedla Królewiec Marek Trojak z żoną oraz Przewodniczący Zarządu Osiedla Podlipki Sławomir Momot.

Po życzeniach złożonych zebranym seniorom przez prezes TMZZ i Burmistrza Zatora Mariusza Makucha uhonorowano najdostojniejszych z tytułu wieku kwiatami i upominkami. Przewodniczący Zarządu Osiedla Podlipki wręczył też bony towarowe. W tym roku tytuł „Najdostojniejszego Seniora” przypadł pani Jadwidze Gawlik i panu Janowi Majowi, który wyraził wdzięczność za umożliwienie seniorom spotkania się oraz życzył wszystkim uczestnikom dobrego zdrowia i pomyślności.

Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie. Uczestnicy zajęć wokalnych odbywających się w ROK: Sara Smreczyńska, Gabrysia Rokowska i Marcin Byczkowski umilili spotkanie śpiewem kolęd i piosenek.

Przedstawiona prezentacja "Spacer po Zatorze", wykonana w ramach zrealizowanego projektu sfinansowanego z programu Małopolska Lokalnie, pozwoliła Seniorom zobaczyć uroki naszego miasta. Każdy uczestnik spotkania otrzymał malowany kwiatuszek.

W Galerii Szklanej rozmieszczono plansze wykonane z okazji XX lecia Rady Społecznej Ochrony i Renowacji Zatorskich Zabytków, przedstawiające jej dokonania. Wykonanie plansz dofinansowała Gmina Zator. Na stolikach rozłożone zostały kroniki prowadzone przez TMZZ, księga pamiątkowa oraz do zabrania: widokówki Zatora i reprinty.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Zatora, zostało dofinansowane przez Zarządy Osiedli: Centrum, Królewiec, Morysina, Podlipki. Delektowano się przygotowanymi potrawami, a także słodkościami w tym podarowanymi przez firmę Eurowafel z Zatora. Miłą atmosferę, zabezpieczenie techniczne obsługę gości zapewniła pani Elżbieta Mostowik dyrektor ROK-u i pracownicy, panie: Małgorzata Płonka, Karolina Kuśpik, Renata Adamska, panowie: Jacek Pasternak i Krzysztof Kwartnik, którym składamy serdeczne podziękowania. W organizacji spotkania uczestniczyli również członkowie zarządu TMZZ Ewa Koczurkiewicz, Elżbieta Olszak, Katarzyna i Piotr Wyrobcowie, Barbara Wieliczko, Magdalena Zachara, Eugenia Wronka, Jacek Cichoń., Bogusława Smreczyńska Wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenia serdecznie dziękujemy.

Bogusława Smreczyńska