Aby tradycji stało się zadość, w ostatni czwartek przed Wielkim Postem, zwany „Tłustym Czwartkiem”, jadamy pączki, faworki czy też oponki.

Tłusty czwartek to data ruchoma związana z przebiegiem roku liturgicznego a dokładnie z datą Świąt Wielkanocnych. Jest to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału a jednocześnie zwiastujący nadejście Wielkiego Postu. Tłusty czwartek znany jest w większości krajów obrzędowości chrześcijańskiej. W bieżącym roku pączkami delektowaliśmy się 24 lutego. Od 20 lat w tłusty czwartek Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej obdarowuje pączkami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Caritas w Zatorze. W tym roku z pączkami do podopiecznych DPS udały się Danuta Chorąży, Ewa Koczurkiewicz 
i Bogusława Smreczyńska. Zostały serdeczne przywitane przez opiekunki podopiecznych. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa COVID 19 nie było możliwe spotkać się bezpośrednio z podopiecznymi. W imieniu podopiecznych szczere podziękowania za słodkości złożyły pracownice DPS Caritas.