To było niezwykłe ?Spotkanie opłatkowe Seniorów Zatora?. Niezwykłe z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego ,że było jubileuszowe XXV, a więc stało się już tradycją Zatorską. Spotkanie tradycyjne ,ale z nowym scenariuszem i niespodziankami: zaplanowanymi i ? nieplanowanymi.

 

Rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych w minionym rok członkiń naszego stowarzyszenia tj. Honorowej Prezes TMZZ ? Marii Brandys (która była pomysłodawczynią tych spotkań przed 25 laty) , oraz śp: Henryki Nowak i Anny Zajas.

Tradycyjnie od 25 lat ?Spotkania opłatkowe seniorów?: Królewca, Podlipek, Centrum i Morysiny odbywają się pod Honorowym Patronatem Burmistrza , Ponieważ w sobotę 23 stycznia w Zatorze odbywały się też inne imprezy z udziałem Burmistrza , trzeba było zmienić tradycyjny scenariusz , aby pełniący obowiązki Burmistrza Pan Mariusz Makuch uroczyście otworzył nasze jubileuszowe spotkanie.

Jak co roku TMZZ dostarczyło zaproszenia do wszystkich seniorów. W tym roku to była imponująca ilość aż 286 zaproszeń , w tym również dla Posła na Sejm RP z Ziemi Zatorskiej Zbigniewa Biernata , który niestety ze względu na harmonogram obowiązków poselskich nie mógł osobiście spotkać się z Seniorami Zatora. List z życzeniami w Jego imieniu odczytał Asystent Posła , Pan Piotr Polanek. Poseł na Sejm RP m.in. napisał:

?Składam Państwu najlepsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na każdy dzień 2016 roku. Niech będzie to spokojny i dobry czas dla Państwa oraz dla Państwa rodzin. Niech spełnią się wszystkie dobre życzenia ,którymi dzieliliśmy się w okresie Świąt Bożego Narodzenia: Miłości i Spokoju, Wytrwałości i Siły , Ciepła i Przyjaźni. Niech te wartości budują nasze poczucie bezpieczeństwa i stanowią punkt odniesienia w trudnych chwilach niepewności??..

Opłatkowe Spotkania zawsze odbywały się z udziałem księży z naszej parafii. W tym roku modlitwę poprowadził i dzielił się opłatkiem ks. mgr Robert Jończyk.

Zgodnie z tradycją ?NAJDOSTOJNIEJSI SENIORZY? spośród obecnych z racji wieku

tj: Pani MARIA PINDEL i Pan KAZIMIERZ KRECZMER otrzymali od Burmistrza kwiaty wraz z życzeniami , a wszyscy obecni wznieśli toast za ich zdrowie i odśpiewali tradycyjne sto lat , a nawet dwieście ,trzysta i czterysta?

Krakowscy artyści: Pani Lucyna Rutkowska i Leszek Wilk , bawili seniorów kabaretowym występem, przedstawiając scenki z życia kobiet i nieporozumień damsko ? męskich. Tę miłą dla ucha dawkę humoru zawdzięczamy inicjatywie Pani Elżbiety Mostowi, Dyrektor ROKu.

Wspólne kolędowanie , śpiew piosenek senioralnych , radość dzielenia się opłatkiem

i składania życzeń była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Zarządy Osiedli:Centrum, Królewiec, Podlipki i Morysina. Tradycyjnie też dbył się krótki konkurs z wiedzy o kolę-dach , solowe śpiewy kolęd przez seniorów.

Z kolędą odwiedził nas Radny Powiatowy Wojciech Kajdas z Małżonką. Wykonał solo pastorałkę , a potem wspólnie z seniorami kilka kolęd.

Sali użyczył nam ROK w Zatorze. Panie z KGW Zator: Ewa Gancarczyk, Rozalia Klimek i Janina Zielińska przygotowały smakowity poczęstunek. Zarząd OSP udostępnił zastawę stołową , a Wielozawodowy Zespół Szkół zapewnił miłą i profesjonalną obsługę kelnerską. Sponsorzy: ZPC ?Skawa?, ?Maspex? oraz ?Adamex? i piekarnia ?Wizan? jak zwykle nie odmówili swoich dóbr. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Jak przystało na jubile-uszowe spotkanie , wszystkie podziękowania były w kolorze srebrno-złotym. Zarządowi TMZZ pozostało wszystko zebrać w całość czyli zaprosić ,zakupić , dostarczyć, ułożyć , przygotować, odwiedzić sponsorów , podziękować komu trzeba i oczywiście po wszystkim posprzątać, aby gościnna sala w budynku OSP mogła służyć kolejnym grupom Zatorskim. Ucieszyły nas organizatorów zauważalne symptomy zadowolenia seniorów , dziękuję za wszystkie miłe słowa i życzenia. Chcę jeszcze podziękować Paniom: Władysławie Skrzypek, Władysławie Chmielowskiej, Krystynie Zaporowskiej, Ewie Koczurkiewicz, Marii Malinkiewicz, Danucie Chorąży, Barbarze Wieliczko, Katarzynie Wyrobiec, Magdalenie Zachara oraz Panom: Bartoszowi Gaci i Janowi Wieliczko. Jest takie powiedzenie ?Są tacy ,którzy sprawiają ,że rzeczy się dzieją.Tacy, którzy patrzą na to co się dzieje i tacy, którzy dziwią się co się stało?. Dziękuję, bo dzięki Wam to wszystko się wydarzyło naprawdę i będzie co wspominać. Maria Fila