XV WIELKANOCNA PREZENTACJA - ?Tradycja to piękno, które chronimy?

 

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014r. po raz XV Towarzystwo Miłośników Ziemi Zatorskiej zaprosiło mieszkańców zatorszczyzny na prezentację wielkanocnych: potraw świątecznych ,palm, stroików, ozdób, kartek, pisanek, wyrobów koronkarskich i wikliniarskich.

 

 

 

 

Do udziału w prezentacji zgłosiły swoje uczestnictwo: Koła Gospodyń Wiejskich z Zatora i Łowiczek. Przygotowane przez panie potrawy wyglądały wspaniale na świątecznie udekorowanych stołach i bardzo smakowały degustującym. Swoje prace zaprezentowała również młodzież z ZSO im. Mikołaja Kopernika w Zatorze .Nie zabrakło również stoisk: Ośrodka Kultury oraz państwa Krystyny i Andrzeja Żwawów. Członkowie zrzeszeni w ArtDoKa prezentowali : koronki, hafty, pisanki, mazurki, wyroby pszczelarskie, potrawy z ryb, wyroby z drewna i wikliny. W czasie prezentacji odbył się konkurs na ?Najpiękniejszy i najbardziej tradycyjny wystrój wielkanocnego koszyczka. Zaprezentowano szeroki i bajecznie kolorowy zestaw ozdób wielkanocnego koszyczka, tak że komisja z Regionalnego Ośrodka Kultury miała poważny dylemat jak rozdzielić nagrody.

 

Podczas wystawy była możliwość sprzedaży i zakupu prezentowanych wyrobów. Stoisko TMZZ prezentowało się pysznie i kolorowo dzięki Paniom: Bogusławie Rał i Krystynie Żwawa. Część potraw również można było zakupić , ponadto na stoisku można było nabyć palmy wykonane przez Panią Marię Madej. Honorowy patronat nad XV Prezentacją tradycyjnie już objął Burmistrz Zatora. Dzięki hojności Burmistrza każdy zwiedzający mógł do woli degustować przyrządzone przez KGW i TMZZ potrawy wielkanocne. Wielu prosiło o przepisy i zapewniali ,że w przyszłym roku przyprowadzą znajomych. Dziękujemy wszystkim ,którzy przygotowali stoiska jak i zwiedzającym .Zapraszamy za rok w Niedzielę Palmową /absens cares co z łac. znaczy nieobecny traci/.